Ņemot vērā pakalpojumu sniedzēju pastiprināto interesi par skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu mājās (t.s. mobilie skaistumkopšanas pakalpojumi), Veselības inspekcija vēlas atgādināt par saistošajām higiēnas prasībām drošiem pakalpojumiem.

Prasības mobilo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir noteiktas Ministru kabineta 09.10.2018. noteikumu Nr. 631Higiēnas prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai” IV. nodaļā “Prasības mobilo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, pakalpojumu sniegšanai, to aprīkojumam un darba piederumiem”.

Veselības inspekcija vērš uzmanību, ka invazīvi skaistumkopšanas pakalpojumi (piemēram, kosmētiskās injekcijas, mikropigmentācija, tetovēšana, pīrsings) netiek sniegti mājas apstākļos vai izbraucot pie klienta.

Sīkākus skaidrojumus Veselības inspekcija aicina skatīt vadlīniju “Droši un higiēnas prasībām atbilstoši skaistumkopšanas pakalpojumi. Vadlīnijas skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem” 6.apakšnodaļā “Mobilie skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji” (22 lp).

Veselības inspekcija atgādina, ka arī strādājot mājās vai izbraucot pie klienta ir jāveic reģistrācija skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstā. Reģistrācijas kārtību skatīt šeit*.

Informāciju skaistumkopšanas nozarei (t.sk. mobilo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem) par drošības prasībām un ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 skatīt šeit.

 

 

* veidlapā salona nosaukuma vietā norāda “Mobilo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējs”. Savukārt salona adreses vietā norāda to adresi, kur Veselības inspekcijai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams veikt higiēnas prasību pārbaudi, darba piederumu uzglabāšanas un dezinfekcijas kārtību, piemēram, dzīvesvieta.