Ārstniecības personai ir pienākums informēt pacientu par savu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti. Savukārt pacientam ir tiesības zināt ārstējošā ārstā un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti. Tiesību zināt ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti nenodrošināšana ir uzskatāma par pacientu tiesību aizskārumu.
- Pacienta tiesības zināt ārstējošo ārstu un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti veicina uzticību un informētību ārstniecībā.
- Pacienta tiesības zināt ārstējošo ārstu un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti sekmē pēctecīgas ārstniecības īstenošanu.
- Pacienta tiesības zināt ārstējošo ārstu un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti sekmē pacienta tiesību un likumisko interešu aizstāvēšanu.
Pacientu tiesību likuma 4.panta otrā daļa noteic, ka pacientam ir tiesības zināt ārstējošo ārstu un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti. Ārstējošajiem ārstiem un veselības aprūpes procesā iesaistītajām ārstniecības personām, uzsākot ārstniecību, ir pienākums informēt pacientu par savu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti.
Saskaņā ar Pacientu tiesību likuma 1.panta otrās daļas 1.punktu, ārstējošais ārsts ir ārstniecības persona, kura konkrētā ārstniecības epizodē atbilstoši savai kompetencei vada pacienta ārstniecību, pieņem ar pacienta ārstniecību saistītus lēmumus, atbild par pacienta ārstniecības pamatotību, mērķtiecību, nepārtrauktību, kvalitāti un rezultātiem.
Pacienta tiesības zināt ārstējošā ārsta un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti ir daļa no pacienta tiesībām uz informāciju, ko pacientam ir tiesības saņemt ārstniecības procesā.
Tiesības uz informāciju ir viena no būtiskākajām pacientu autonomijas un pašnoteikšanās sastāvdaļām, kas ļauj pacientiem izdarīt informētus lēmumus par savu veselību un ārstēšanu.
Pacienta tiesības zināt informāciju par ārstniecības personu, pie kuras pacients ir vērsies, lai veiktu ārstniecību, veicina izpratni par ārstniecības personu profesionālo kompetenci, kā arī sekmē pacienta iesaistīšanos ārstniecībā un uzticēšanos ārstniecības personām un ārstniecības procesam.
Saskaņā ar Pacientu tiesību likuma 5.panta piekto daļu, pacientam ir tiesības saņemt no visām viņa ārstniecībā iesaistītajām ārstniecības iestādēm pēctecīgu ārstniecību. Saskaņā ar Pacientu tiesību likuma 8.pantu, pacientam ir tiesības izvēlēties ārstu un ārstniecības iestādi.
Uzticama un pārredzama informācija par ārstniecības personu kompetenci un kvalifikāciju, ir pamats pacientu drošībai un veselības aprūpes kvalitātes nodrošināšanai.
Tādējādi informācija par ārstējošā ārsta un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti ir vienlīdz būtiska, lai pacients varētu izvēlēties, ar kuru ārstniecības personu sadarboties, kā arī sekmēt savas tiesības uz pēctecīgu ārstniecību.
Pacienta tiesības zināt ārstējošo ārstu un citu veselības aprūpes procesā iesaistīto ārstniecības personu vārdu, uzvārdu, amatu, profesiju un specialitāti sekmē arī pacienta tiesību un likumisko interešu aizstāvēšanu, piemēram, vēršoties Ārstniecības riska fondā, vai tiesā likumā noteiktajā kārtībā, ko paredz Pacientu tiesību likuma 16. vai 18.pants.