Sabiedrības veselība

Saistībā ar valstī noteiktajiem atbalsta pasākumiem skaistumkopšanas nozarei Covid-19 krīzes periodā, lai varētu pietiekties dīkstāves pabalstam Valsts ieņēmumu dienestā skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējiem, kas veic saimniecisko darbību, ir jābūt reģistrētiem Veselības inspekcijas skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstā.

Tie, kas savu darbību ir jau reģistrējuši, atkārtoti paziņot par darbības uzsākšanu nav nepieciešams!

Atsākot frizieru, manikīra, pedikīra meistaru un podologu darbību no 1. marta, informējam, ka tiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas reģistrējušies* Veselības inspekcijas skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstā, atkārtoti nav jāpaziņo par savu darbības atsākšanu no 1.marta!

 

 • Ja ir mainījusies reģistrā norādītā informācija, piemēram, cita adrese, par to informē Veselības inspekciju, rakstot e - pastu brīvā formā un nosūtot uz vi@vi.gov.lv

 

* Veselības inspekcija paskaidro, ka vārds „reģistrēt” tiek lietots sabiedrībā, taču saskaņā ar Ministru kabineta 08.12.2015. noteikumiem Nr.693 „Kārtība, kādā skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji paziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu” šī darbība oficiāli tiek saukta par „paziņošanu”.

Tāpat par savu darbību nav jāpaziņo tiem, kas kā darba ņēmēji strādā ar darba līgumu un neveic individuālu saimniecisko darbību!
 • Lūdzam arī neiesūtīt vienu iesniegumu vairākkārt pat tad, ja pašiem uzreiz neizdodas sevi atrast Veselības inspekcijas sarakstā - tas mākslīgi palielina iesniegumu apjomu, tā rezultātā paildzinot iesniegumu izskatīšanas laiku!
 • Ņemot vērā šī brīža situāciju, kad reģistrēties vēlās visi tie skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, kuri līdz šim to nav izdarījuši, iesniegumu apstrādes laiks var aizņemt līdz mēnesim!
 • Reģistrācijas procesā, aicinām pārliecināties, ka visa nepieciešamā informācija iesniegumā ir precīzi norādīta, lai nepagarinātu iesnieguma apstrādes laiku.
 • Vēršam uzmanību, ka publiski pieejamais skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju saraksts šobrīd tiek aktualizēts reizi dienā, kā arī katru dienu tas tiek nosūtīts Valsts ieņēmumu dienestam!
 • Izvēlies fizisko vai juridisko personu tabulu
 • Ctr + F (find)
 • ievadi vārdu, uzņēmuma nosaukumu vai citu identifikatoru
 • ja atrodi sevi vai uzņēmumu tabulā, tad esi reģistrēts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Tālākas darbības nav jāveic.
 • ja neatrodi sevi vai uzņēmumu tabulā, turpini ar 2. soli

- Obligāti aizpildi visu norādīto informāciju, arī kontaktinformāciju, lai nepieciešamības gadījumā speciālists var ar Jums sazināties.

Par savu darbību nav jāpaziņo tiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuri strādā uz darba līguma pamata un neveic saimniecisko darbību (t.i., nav reģistrēti VID). Papildus informācija šeit

 • aizpildīto veidlapu nosūti Veselības inspekcijai:
 1. elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu „Iesniegums Veselības inspekcijai
 2. elektroniski, uz e-pasta adresi vi@vi.gov.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu
 3. pa pastu uz adresi Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012
 4. ievietojot pie Veselības inspekcijas galvenās ieejas novietotajā pasta kastītē, Rīgā, Klijānu ielā 7

Pēc iesnieguma saņemšanas, nepieciešamības gadījumā ar Jums sazināsies Veselības inspekcijas speciālists.

Veselības inspekcija pēc iespējas ātrāk veic datu apstrādi, bet ņemot vērā šī brīža situāciju (šobrīd kad reģistrēties vēlās visi tie skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, kuri līdz šim to nav izdarījuši), reģistrācijas process var aizņemt līdz mēnesim!

 

Pēc, aptuveni, 2 nedēļām vēlreiz pārliecinies, ka sniegtā informācija ir ievadīta skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

Veselības inspekcija nepieciešamo informāciju nodos Valsts ieņēmumu dienestam.

Informācijas precizēšanai par reģistrācijas kārtību, informatīvais tālrunis, darba dienās: 

 • 67081614 (pl.15:30-17:00)