Publiskas lietošanas peldbaseini

 

Lai pasargātu pakalpojumu saņēmēju veselību un pēc iespējas samazinātu iespējamo inficēšanas risku peldbaseina apmeklēšanas laikā, ir noteiktas higiēnas prasības publiskas lietošanas peldbaseiniem, kas tiek izmantoti peldēšanai, aktīvai atpūtai un ārstnieciskai profilaksei – Ministru kabineta 28.07.2020. noteikumi Nr. 470 „Higiēnas prasības baseina un pirts pakalpojumiem” (MK noteikumi Nr. 470).

Veselības inspekcija veic publisko peldbaseinu un tiem noteikto higiēnas prasību uzraudzību un kontroli atbilstoši kārtējā gada uzraudzības programmai un noteiktajam uzraudzības biežumam, kā arī iesniegumu (sūdzību) gadījumā vai pēc citas informācijas par neatbilstošu higiēnas stāvokli.

MK noteikumi Nr. 470 nosaka prasības: 

  • telpām un aprīkojumam
  • ūdensapgādei un kanalizācijai, apkurei, ventilācijai un apgaismojumam
  • peldbaseina darbības paškontrolei
  • peldbaseina ūdens kvalitātei

Apmeklējot publiskās lietošanas peldbaseinu, ir jābūt atbildīgam pret citu cilvēku veselību – rūpīgi jāievēro personīgā higiēna un nedrīkst apmeklēt peldbaseinu, ja ir kāda infekcijas slimība (augšējo elpceļu, acu, ausu, ādas, nagu, zarnu infekcijas u.c.) pirms tā nav izārstēta, t.sk. jāievēro peldbaseina iekšējās kārtības noteikumi. Tā kā peldbaseina telpās ir mitra vide, kas ir īpaši labvēlīga tādām infekcijas slimībām kā kāju un nagu sēnīte, svarīgi nestaigāt basām kājām (t.sk. dušas telpās), bet izmantot peldčības.

Ar visām MK noteikumu Nr.470 prasībām variet iepazīties šeit.