Veselības inspekcija informē izplatītājus/ importētājus un iedzīvotājus par Īrijas kompetentās iestādes konstatētiem viltotiem paraugu savākšanas kociņiem (swab).

Iesakām iepazīties ar zemāk norādīto informāciju un pievērst uzmanību paraugu savākšanas kociņiem, kas pievienoti Covid-19 testiem.


1. Paraugu savākšanas kociņa nosaukums – Dacron Swab

Ražotājs – nav norādīts

Paziņotā institūcija (CE0197), kas norādīta uz paraugu savākšanas kociņa tirdzniecības iepakojuma, apliecina, ka Dacron Swab ir viltots.

Paraugu savākšanas kociņš

2. Paraugu savākšanas kociņa nosaukums - Disposable Swabs 

Paraugu savākšanas kociņi Disposable Swabs tika konstatēti ražotāja Nantong Diagnos Biotechnology Co., Ltd. Covid-19 testā - COVID-19 Antigen Test Kits (Colloidal Gold). Ražotājs Zhejiang Gongdong Medical Technology Co., Ltd. apstiprina, ka Disposable Swabs ir viltoti.

Paraugu savākšanas kociņš

3. Paraugu savākšanas kociņa nosaukums - Disposable Sterile Swab 

Ražotājs Zhejiang Gongdong Medical Technology Co., Ltd. apstiprina, ka Disposable Sterile Swab ir viltoti.

Paraugu savākšanas kociņš

4. Paraugu savākšanas kociņa nosaukums - Disposable Sampling Swabs

Ražotājs Jiangsu HanHeng Medical Technology Co., Ltd. apstiprina, ka Disposable Sampling Swabs ir viltoti.

Paraugu savākšanas kociņš

Ņemot vērā, ka par I klases medicīniskam ierīcēm nav jāveic paziņošanu Zāļu valsts aģentūrai, nav informācijas par to vai Latvijā ir pieejami augstāk minētie viltoti paraugu savākšanas kociņi.  

Veselības inspekcija aicina gadījumā, ja konstatēts kāds no augstāk norādītajiem paraugu savākšanas kociņu viltojumiem Latvijas Republikas tirgū, lūgums informēt Veselības inspekcijas Medicīnisko ierīču uzraudzības nodaļu zvanot 67081611 vai sūtot e-pastu uz elektronisko adresi miun@vi.gov.lv, norādot informāciju gan par preci, gan par preces izplatītāju/ piegādātāju.