Veselības inspekcija informē izplatītājus, importētājus un iedzīvotājus par viltoto ražotāja Novoxel Ltd. (Izraēla) ādas atjaunošanas ierīci Tixel 2 (turpmāk – Ierīce).

Pēc Latmed datu bāzēs datiem, nav veikta paziņošana par Ierīces laišanu Latvijas tirgū.

Viltotā Ierīce konstatēta Vācijas tirgū, tādēļ, lai viltojumu varētu identificēt, ražotājs Novoxel Ltd. sagatavojis informāciju par Ierīces oriģināla un viltojuma atšķirībām.

Iesakām iepazīties ar zemāk norādītajām Ierīces oriģināla un viltojuma atšķirībām.

  • Ražotājs norāda, ka sērijas numura (SN) un etiķetes informācijas izvietojuma formāts viltojuma un oriģināla etiķetē būtiski atšķiras.
Etiķete
  • Ražotājs norāda, ka oriģinālā Ierīce, to ieslēdzot, neparedz valodas (angļu/vācu) izvēli, kā arī Ierīces logo “Tixel” uz oriģinālās Ierīces ir uzdrukāts, nevis uzlīmēts kā tas ir uz viltotās ierīces.
Ekrāns
  • Ražotājs norāda, ka viltotās Ierīces “sākuma ekrāns”, ieslēdzot ierīci, neatbilst oriģinālam. Viltotās Ierīces “sākuma ekrāns” lietotājam liek izvēlēties, kurai ķermeņa zonai tiks veikta procedūra – sejai vai ķermenim.
Attēls
  • Ražotājs norāda, ka viltojuma "darba ekrāns" atšķiras ne tikai no dizaina viedokļa (krāsu izvēle, simboli, izkārtojums), bet arī no parametru pieejamības.
Parametri
  • Ražotājs norāda, ka viltojuma un oriģināla rokas uzgaļu savienojumi atšķiras. Turklāt oriģinālās ierīces rokturiem ir pievienoti brīdinājumi, lai darbības laikā rokturus neatvienotu no ierīces.
Rokturi

Veselības inspekcija aicina gadījumā, ja konstatēts Ierīces viltojums Latvijas Republikas tirgū, lūgums informēt Veselības inspekcijas Medicīnisko ierīču uzraudzības nodaļu zvanot 67081611 vai sūtot e-pastu uz elektronisko adresi vi@vi.gov.lv, norādot informāciju par ierīci.