Daļa no Latvijas neoficiālajām peldvietām, pateicoties aktīvai pašvaldību darbībai, tiek atbilstoši apsaimniekotas, labiekārtotas un tajās tiek nodrošinātas higiēnas prasības. Vairākās no tām peldsezonas laikā pašvaldības par saviem līdzekļiem arī organizē ūdens kvalitātes pārbaudes.

Veselības inspekcija katru gadu apkopo iesniegtos neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultātus un zemāk norādītajās saitēs atbilstoši teritoriālajam iedalījumam atspoguļo paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas Inspekcijā.

Sakarā ar 19.07.21. saņemto informāciju ādas alerģiskajām reakcijām pēc peldes Ropažu novada Vangažu ezerā un Vangažu karjerā, ar kurām vairāki cilvēki ir griezušies pie ģimenes ārsta, Veselības inspekcijai ir pamats uzskatīt, ka to ir radījusi t.s “peldētāju nieze” -  mikroskopiski parazitāro tārpu kāpuri, kas dzīvo ūdenī. Inspekcija aicina uzmanīties, peldoties minētajās peldvietās, un tūlīt pēc peldes labi noslaucīties ar dvieli vai noskaloties dušā, ja tas ir iespējams, un neļaut ādai nožūt dabiskā ceļā! Sīkāka informācija par “peldētāju niezi” ir pieejama https://www.vi.gov.lv/lv/peldetaju-nieze