COVID-19 Zāles Informācija
stop.zales

Veselības inspekcija ATGĀDINA!

Visi piedāvājumi iegādāties vakcīnas vai brīnumlīdzekļus Covid-19 ārstēšanai sociālajos tīklos vai jebkurā tīmekļa vietnē ir  krāpšana vai viltojuma izplatīšanas mēģinājums.

Veselības inspekcija atgādina, ka medikamentu izplatīšana Latvijas Republikā ir atļauta tikai tad, ja saņemta speciāla atļauja (licence) attiecīgajam uzņēmējdarbības veidam. Latvijā iegādāties bezrecepšu medikamentus atļauts tikai licencētu aptieku internetaptiekās. Tas nozīmē, ka nav atļauts izplatīt medikamentus ne tikai nelicencētās tīmekļa vietnēs, bet arī ar sociālo tīklu un sludinājumu portālu starpniecību. Arī pārdot sev nederīgus vai neizlietotus medikamentus nedrīkst!

Veselības inspekcija aicina neiegādāties medikamentus "no rokas" internetā vai no privātpersonām, kas izplata zāles!

Lai arī cik kārdinoša šķiet iespēja lētāk iegādāties medikamentus, Veselības inspekcija norāda, ka tas nekādā gadījumā nav droši, jo nav iespējams pārliecināties par medikamentu izcelsmi, kā arī to drošību.

Viltoti medikamenti pēc izskata var būt līdzīgi oriģinālajiem un var neizraisīt acīmredzamu nevēlamu reakciju, tomēr tie var arī neveicināt slimības ārstēšanu, vai neuzlabot veselības stāvokli, kādam tie ir paredzēti, kā arī var izraisīt nopietnus apdraudējumus veselībai, tostarp nāvi.