Sabiedrības veselība
frizieri

Veselības inspekcija informē, ka no 01.06.2021 ir atļauta visa veida skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšana, ievērojot noteiktas prasības. Pakalpojumus drīkst sniegt tikai individuāli (viens pakalpojuma sniedzējs - viens pakalpojuma saņēmējs), izņemot friziera, manikīra, pedikīra un podologa pakalpojumus, kas vienā telpā var sniegt pakalpojumu vairākiem klientiem, ievērojot Ministru kabineta* noteiktās prasības. Savukārt, saņemot pirts, saunas pakalpojumu iekštelpās, drīkst būt viens pakalpojuma sniedzējs un vienas mājsaimniecības locekļi.

Atsākt sniegts skaistumkopšanas pakalpojumus var personas, kuras  ir pilnībā vakcinējušās pret Covid-19 infekciju vai saņemts pārslimošanas sertifikāts, kas šo faktu apliecina un tas ir pieejams pakalpojuma saņēmējiem un kontrolējošām institūcijām. Līdz 2021. gada 1. septembrim minētās prasības par vakcinācijas vai pārslimošanas fakta apliecinājumu netiek piemērotas frizieriem, manikīra, pedikīra un podologa meistariem. Lai nepārtrauktu darba iespējas līdz šim atļauto pakalpojumu sniedzējiem, dots laika periods, kurā veikt vakcināciju per Covid-19 infekciju. Pēc 1.septembra prasības par vakcināciju visiem skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējiem attieksies vienlīdz.

*Ministru kabineta 09.06.2020. noteikumi Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 24.22 punkts

Informējam, ka dīkstāves atbalstu varēs saņemt arī par jūniju tie pakalpojumu sniedzēji, kuri joprojām būs dīkstāvē, jo vēl nav vakcinēti un līdz ar to nevar atsākt pakalpojumu sniegšanu.

 

Citus nosacījumus par epidemioloģisko drošību skaistumkopšanā skatīt šeit.