Zini ko pērc

Jaunā bezmaksas lietotne Scan4Chem tagad pieejama arī Latvijā. Tā palīdzēs ikvienam pircējam uzzināt, vai viņa izvēlētājās precēs ir īpaši bīstamās vielas.

Pircējiem ir tiesības zināt

Ikvienam pircējam Eiropas Savienībā ir tiesības zināt, vai tādās precēs kā rotaļlietas, apģērbs, sporta piederumi u.tml. ir vielas (vairāk nekā 0,1%), kuras var izraisīt vēzi, bojāt gēnus vai hormonālo sistēmu un citādi nopietni kaitēt veselībai vai videi.  Šādas tiesības nosaka ES ķīmisko vielu regula REACH.

Ar Scan4Chem var ērti nosūtīt ziņu preces tirgotājam vai ražotājam, pieprasot informāciju par bīstamajām ķimikālijām viņu izstrādājumos.

Kā Scan4Chem darbojas

  • Kad lietotne lejupielādēta, ar telefonu jānoskenē vai manuāli jāievada izvēlētās preces svītru kods.
  • Ja konkrētajai precei uzreiz nav pieejama informāciju par to, vai tajā ir bīstamās ķimikālijas, tad lietotājs ātri var izveidot pieprasījumu ražotājiem/tirgotājiem, lielākoties pievienojot vien preces foto un nosaukumu.

Scan4Chem pieejama Android un iOs lietotājiem.

Scan4Chem izstrādāta ES LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras līdzfinansētajā projektā LIFE AskREACH. Tā pieejama visā Eiropā. To lejuplādējuši jau gandrīz 41 tūkst. lietotāju.

Scan4Chem nav paredzēta kosmētikas, pārtikas, sadzīves ķīmijas, būvķīmijas, medikamentu skenēšanai, jo šīm precēm jau ir norādīts sastāvs.

Vairāk par lietotni: https://padomapirmsperc.lv/scan4chem/


Scan4Chem reģionālais administrators ir Baltijas Vides forums (askreach@bef.lv ), kas pārrauga lietotnes darbu un atbild uz neskaidrajiem lietotāju jautājumiem.