Informācija presei
Reģistri

Veselības inspekcijas uzturētā ārstniecības personu reģistra un ārstniecības personu darba vietas reģistra apmeklētība šī gada 9 mēnešu periodā bijusi vidēji vairāk nekā 63 tūkstoši apmeklējumi mēnesī. Tas ir par 11% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, kad vidēji abu šo reģistru apmeklētība bija 57 tūkstoši mēnesī.

Inspekcijas uzturētais Ārstniecības personu  reģistrs satur informāciju par ārstniecības personām (ārsts, zobārsts, māsa, ārsta palīgs, fizioterapeits, vecmāte u.c.) un ārstniecības atbalsta personām (laboratorijas speciālists, logopēdijas speciālists u.c.), kuras ir tiesīgas praktizēt profesijā, to ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu identifikatoru un reģistrācijas termiņu.

Savukārt reģistrā Ārstniecības personas darba vieta atrodama informācija par reģistrētu ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu darba vietām, specialitātēm darba vietā un sertifikātiem specialitātēs. Piemēram, ģimenes (vispārējās prakses) ārsts, ginekologs, pediatrs, ķirurgs, bērnu ķirurgs, psihoterapeits u.c. un konkrēti uzrādītām darba vietām un to adresēm.

  • Kopumā datu bāzē Ārstniecības personu reģistrs šī gada 9 mēnešos fiksēti 311 906 apmeklējumi jeb vidēji turpat  35 tūkstoši apmeklējumu mēnesī, kas ir par turpat 17% vairāk nekā 2022. gada deviņos mēnešos, kad fiksēti 267 303 apmeklējumi jeb vidēji 30 tūkstoši apmeklējumu mēnesī. Savukārt datu bāzē Ārstniecības personas darba vieta šī gada 9 mēnešos fiksēti 257 278 apmeklējumi jeb vidēji 29  tūkstoši mēnesī, kas ir par 5% vairāk nekā 2022. gada deviņos mēnešos, kad fiksēti 244 716 apmeklējumi jeb vidēji 27 tūkstoši mēnesī.

Inspekcijas speciālisti ārstniecības personu reģistru pieaugošo apmeklētību skaidro ar sabiedrības tā sauktās līdzestības palielināšanos veselības aprūpē, kad pacients aktīvi iesaistās savas veselības aprūpē kā vēršoties ar jautājumiem tieši un nepastarpināti ārstniecības iestādē, tā izmantojot iespēju iepazīties ar ārstniecības personas kvalifikāciju. Tas, savukārt, liecina par sabiedrības kopējās veselības pratības brieduma pakāpi.

Kā zināms Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība ir valsts informācijas sistēma, kur cita starpā, tās mērķis ir ārstniecības personu profesionālās kvalifikācijas uzturēšanas uzraudzība un informācijas nodrošināšana sabiedrībai par reģistrētajām ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām.