COVID-19 Ārstniecības iestāde Prevencija
covid

Veselības inspekcija aicina sociālās aprūpes institūcijas, valsts pārvaldes un ārstniecības iestādes aktīvi iesaistīties rutīnas skrīningā (preventīvā analīžu nodošanā) ar mērķi identificēt inficētās personas, t.sk. bez simptomiem, nepieļaut COVID-19 izplatību savā iestādē un arī ārpus tās.

Pašreiz skrīningu nodrošina E.GulbjaCentrālāSIA "Dziedniecība" un BIOR laboratorijas, bet sadarbību koordinē Veselības inspekcija. Lai nodrošinātu vienmērīgu laboratoriju noslogojumu, Inspekcija aicina aktīvi iesaistīties skrīninga veikšanā brīvdienās.

Ja augstāk minētās iestādes nav pieteikušās rutīnas skrīningam

Pieteikties rutīnas skrīningam var elektroniski, nosūtot pieteikumu uz e-pastu projekti@vi.gov.lv

Pieteikumā norādīt:

  • iestādes kontaktus;
  • atbildīgo personu rutīnas skrīninga organizēšanā iestādē.

Veselības inspekcija informē, ka šobrīd sociālās aprūpes institūcijās ir konstatēts augsts COVID-19 izplatīšanās risks, kas saistīts ar blīvu apdzīvotību un ierobežotu personāla skaitu. Darbinieki, kas socializējas ārpus iestādes citā darbavietā, veikalā, ģimenē u.c., pašreizējā situācijā ir iespējami lielākais apdraudējums sociālās aprūpes institūciju klientiem. Savukārt tas izraisa grūti kontrolējamus COVID-19 uzliesmojumus ar lielu saslimušo skaitu un ievērojamu letālo gadījumu pieaugumu.