Veselības inspekcija (turpmāk - Inspekcija) aicina sūdzības par sadarbības problēmām ar laboratorijām rakstīt elektroniski uz e - pastu projekti@vi.gov.lv, e - pastā norādot Izglītības iestādi, laboratoriju, risināmo problēmu, kā arī Jūsu ieteikumus sadarbības veicināšanai!

 

Rutīnas skrīninga mērķis identificēt inficētās personas, t.sk. bez simptomiem, lai nepieļautu COVID-19 izplatību izglītības iestādēs un arī ārpus tās.

Video: pamācība- https://ej.uz/siekalu_tests

Inspekcija informē, ka sākot ar 23. augustu Latvijas izglītības iestādēs sāksies izglītības iestāžu pedagoģiskā un tehniskā personāla, ka arī izglītojamo  rutīnas skrīnings atbilstoši Veselības ministrijas noteiktajam algoritmam: https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes

Izglītības iestādes ir sadalītas starp četrām akreditētām laboratorijām: E.Gulbja, Centrālā, BIOR un MFD. Laboratorijas ir apliecinājušas savu kapacitāti un iespējas nodrošināt paraugu loģistikas procesus visā Latvijas teritorijā.

Testēšana izglītības iestādēs notiks pēc piesaistītās laboratorijas izveidota grafika, izglītības iestādes par grafiku un rutīnas skrīninga procesa organizāciju informēs piesaistītās laboratorijas darbinieks.

Inspekcijas aicina izglītības iestādes ievērot izstrādāto kārtību, tai skaita testēšanas grafiku, un sadarboties ar piesaistīto laboratoriju.

Izglītības iestāde seko skrīninga pakļauto personu veselības situācijai, proti, vai tā ir pārslimojusi COVID-19 un līdz ar to nav pakļauta skrīningam noteiktu laiku, vai arī cik tālu persona tikusi vakcinēšanās procesā.

 

Tabula ar izglītības iestādēm un tām piesaistītām laboratorijām būs aktualizēta, ja Izglītības un zinātnes ministrija sniegt  papildus informāciju par izglītības iestādēm.