Zāļu iegāde internetā

Recepšu vai bezrecepšu zāļu iegāde nelicencētās interneta aptiekās var būt ļoti bīstama veselībai, jo pastāv augsts risks iegādāties viltotas vai nekvalitatīvas zāles. Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus zāles iegādāties tikai licencētās aptiekās.

Infografika: Droša zāļu iegāde. Lai palielinātu infografiku, uzspiest uz tās un pietuvināt attēlu.

Tikai atsevišķas Latvijas aptiekas var izplatīt bezrecepšu zāles internetā, kuras ir saņēmušas atļauju bezrecepšu medikamentu izplatīšanai internetā Latvijas teritorijā.

Tomēr vēlamies uzsvērt, ka farmāciju regulējošie normatīvie akti neparedz recepšu zāļu izplatīšanu ar interneta starpniecību.

Iegādājoties zāles licencētās aptiekās, pacients var būt drošs, ka neiegādāsies viltojumu, jo valsts uzrauga visu zāļu izplatīšanas ķēdi.

 Foto: Vienots logo visām licencētajām aptiekām, kuras piedāvā iegādāties zāles internetā

No 2015. gada 1. jūlija Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, arī Latvijā, ir ieviests vienots logo visām licencētajām aptiekām, kuras piedāvā iegādāties zāles internetā.

To ir izveidojusi Eiropas Komisija

  • lai palīdzētu iedzīvotājiem pazīt likumīgus tiešsaistes zāļu tirgotājus
  • pasargātu no viltotu zāļu iegādes.

Vienoto logo veido četras krāsu joslas (pelēka un trīs nokrāsu zaļās krāsas), zem kurām ir tās valsts karoga attēls, kurā interneta aptieka ir reģistrēta, un teksts ”Spiediet šeit, lai pārbaudītu, vai šī tīmekļa vietne darbojas likumīgi”. Klikšķinot uz logo aptiekas tīmekļa vietnē, pacienti tiek novirzīti uz nacionālās zāļu aģentūras, Latvijā – Zāļu valsts aģentūras, tiešsaistes reģistru, kurā norādītas visas valstī likumīgi strādājošās interneta aptiekas.    

Ja tomēr radušās šaubas par iegādāto zāļu kvalitāti, jāprasa aptiekas farmaceita skaidrojums vai jāvēršas Veselības inspekcijā. Sīkāku informāciju par iedzīvotāju iesniegumu izskatīšanu skatīt šeit.