Par mums

Veselības inspekcija ir Veselības ministrijas pakļautībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas izveidota 2007.gadā.  Veselības inspekcijas darbību nosaka Ministru kabineta 2019. gada 9. jūlija noteikumi Nr.309 "Veselības inspekcijas nolikums".

Lasīt vairāk >>

Aktualitātes

Informācija par virsmu dezinfekciju ar ultravioletā starojuma iekārtām

02.04.2020

 Sakarā ar COVID-19 vīrusa pandēmiju dažreiz tiek piedāvātas ultravioletā starojuma (UV) iekārtas kā virsmu dezinfekcijas līdzeklis. Veselības inspekcija informē, ka attiecībā uz virsmu dezinfekciju vēl nav pietiekamu pierādījumu un ticamu datu par to, ka UV starojums iznīcinātu COVID-19. UV starojuma efektivitāti ietekmē gan organisko vielu klātbūtne uz virsmas, gan viļņu garums un intensitāte, un ir zināms, ka dažus vīrusus UV starojums neiznīcina!


 

 

Lasīt vairāk >>

No šodienas ārsti kompensējamo zāļu receptē norāda aktīvo vielu un aptiekās izsniedz zāles ar zemāko maksu

01.04.2020

 Šodien, 1. aprīlī, spēkā stājas jaunā kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība. Tā paredz, ka ārsti kompensējamo zāļu receptē norādīs zāļu aktīvo vielu, nevis zāļu nosaukumu. Savukārt aptiekā no vienādas iedarbības zālēm pacientam izsniegs tās zāles, kurām ir zemākā maksa.


 
Lasīt vairāk >>

Svarīga informācija skaistumkopšanas speciālistiem

01.04.2020

 Veselības inspekcija informē skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējus* un iedzīvotājus, ka saskaņā ar  Ministru kabineta 12.03.2020. rīkojuma Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 4.22.2  apakšpunktu turpmāk skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem ir jāveic klientu aptauja, saglabājot informāciju par klientu (vārds, uzvārds, tālrunis). 

Lasīt vairāk >>

Informācija par viltotu dezinfekcijas līdzekli

31.03.2020

 Veselības inspekcijai kļuvis zināms, ka negodprātīgas personas vilto un izplata interneta vietnēs un ar starpnieku palīdzību dezinfekcijas līdzekli ar viltotu „ECO Forte” zīmolu. 

Lasīt vairāk >>

Informācija par individuālo aizsarglīdzekļu un ķirurģisko masku ražošanu

30.03.2020

 

Šobrīd VUGD ir galvenā institūcija, kura koordinē individuālo aizsarglīdzekļu un medicīnisko ierīču – ķirurģisko masku ražošanas uzņēmumu uzskaiti.

Ņemot vērā pašreizējo COVID-19 vīrusa izplatību un tās izraisīto pieprasījuma pieaugumu pēc aizsarglīdzekļiem, kas pasargātu no vīrusa nelabvēlīgās ietekmes, Veselības Inspekcija (turpmāk - Inspekcija) vēlas informēt uzņēmējus saistībā ar normatīvo aktu prasībām, kuras ir piemērojamas iepriekš minēto līdzekļu tirgošanai, ražošanas uzsākšanai un klasificēšanai.

Lasīt vairāk >>

Jaunumu arhīvs