Reģistru apmeklētājiem

Ārstniecības iestāžu,

Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistri apmeklētājus pieņem:

 no pirmdienas līdz ceturtdienai

9:00 - 12:30 un 13:00 - 16:00

Lasīt talāk >>

Aktualitātes

Ieteikumi ārstniecības iestāžu higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu izstrādei (Paraugplāns) pirmā versija

03.05.2016

Slimību profilakses un kontroles centrs  sadarbībā ar Veselības inspekciju ir izstrādājuši ieteikumus ārstniecības iestādēm par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu izstrādi. 2016.gada 16.februārī Ministru kabinetā ir apstiprināti noteikumi Nr. 104 „Noteikumi par higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām ārstniecības iestādē” (turpmāk – Noteikumi). Noteikumos ir ietverta prasība ārstniecības iestādēm izstrādāt ārstniecības iestādes higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu (turpmāk – Plāns), precizējot plāna saturu un nosakot trīs papildus sadaļas jau esošajiem Plāniem. Uzlabotie Plāni ārstniecības iestādēm ir jāievieš līdz 2016. gada 1. jūlijam.

Ieteikumi ārstniecības iestāžu higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plānu izstrādei (Paraugplāns)

Lasīt talāk >>

Pieejami skaidrojumi profesionāļiem un informācija iedzīvotājiem par normatīvo aktu prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem

25.04.2016

Veselības inspekcija  informē, ka ir papildināti informatīvie e-pakalpojumi „Skaidrojumi profesionāļiem par normatīvo aktu prasību izpildi” un „Informācija par patērētāja tiesībām saņemt kvalitatīvu pakalpojumu/preci” ar informāciju par normatīvo aktu prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem.

Lasīt talāk >>

Veselības inspekcijas konstatētais gadījumā par pacientei atteikto medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādēs

19.04.2016

Pēc plašsaziņas līdzekļos izskanējušās informācijas par pacientei atteikto medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādēs, par ko pacientes tēvs izteica draudus ar nošaušanu, Veselības inspekcija atbilstoši kompetencei uzsāka ekspertīzes procesu.

Apkopojot un analizējot iepriekš minēto informāciju, pārbaudē netika konstatēts, ka kādā no ārstniecības iestādēm pacientei, atbilstoši viņas tā brīža veselības stāvoklim, būtu atteikta medicīniskā palīdzība.

Lasīt talāk >>

PVO pētījuma „Skolu iekštelpu gaisa kvalitāte” apsekojuma rezultāti Latvijas skolās 2015./2016.mācību gadā

13.04.2016

Veselības inspekcija no 2015. gada 14. septembra līdz 2016. gada 8. janvārim Pasaules Veselības organizācijas pētījuma „Skolu iekštelpu gaisa kvalitāte” ietvaros veica iekštelpu vides kvalitātes, t.sk. iekštelpu gaisa kvalitātes apsekojumu. Pētījumā piedalījās 14 skolas: deviņas – pilsētas skolas, divas – piepilsētas un četras – ārpilsētas (t.s. lauku teritorijas) skolas. Kurzemes reģionā tika apsekotas trīs skolas, Zemgales reģionā – trīs skolas, Vidzemes reģionā – četras skolas, Latgales reģionā – divas skolas, Rīgas pilsētā un piepilsētā – divas skolas.

Lasīt talāk >>

Informācija par skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem

13.04.2016

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) sabiedrības informēšanas nolūkos publicē to skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu, kuru paziņojumi Inspekcijā ir saņemti un izskatīti līdz š.g. 12. aprīlim. Saraksts tiks regulāri papildināts un, ja, Inspekcijas pārbaužu laikā, pakalpojumu sniegšanas vietā tiks konstatēti būtiski higiēnas un epidemioloģiskās drošības  prasību pārkāpumi, informācija tiks publicēta šajā datubāzē.

Lasīt talāk >>

Jaunumu arhīvs