Peldvietu ūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās 2019. gada peldsezonā

Daļa no Latvijas neoficiālajām peldvietām, pateicoties aktīvai pašvaldību darbībai, tiek atbilstoši apsaimniekotas, labiekārtotas un tajās tiek nodrošinātas higiēnas prasības. Vairākās no tām peldsezonas laikā pašvaldības par saviem līdzekļiem arī organizē ūdens kvalitātes pārbaudes.

Veselības inspekcija katru gadu apkopo  iesniegtos neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultātus un  zemāk norādītajās saitēs atbilstoši teritoriālajam iedalījumam atspoguļo paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti operatīvi pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas inspekcijā. Veselības inspekcija neapseko neoficiālas peldvietas.


Informācija atjaunota 25.07.2019.

! Veselības inspekcija ir saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par zilaļģu masveida savairošanos  Ķīšezerā pie Feldmaņa ielas!

24.07.2019. no iedzīvotājiem tika saņemta ziņa par zilaļģu masveida savairošanos Mazā Baltezera Alderu pludmalē. Pludmale tika apsekota, bet zilaļgu masveida savairošanās netika konstatēta. Tomēr, balstoties uz iedzīvotāju sniegto informāciju par alerģiskām ādas reakcijām bērniem, kas iespējams varētu tikt izraisītas pēc pēc peldes šajā pludmalē, Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un sekot līdzi vizuāli novērojamai aļģu savairošanās epizodēm.

Tāpat Veselības inspekcija norāda, ka ādas alerģiskās reakcijas var izraisīt arī virkne citu faktoru, kas tiešā veidā nav saistīti ar zilaļģu masveida savairošanos peldvietā vai peldēšanos vispār. Iepriekšējos gados atsevišķās vietās Latvijā tika konstatēta arī "peldētāju nieze", ko rada ūdenī dzīvojošie trematožu tārpu mikroskopiskie kāpuri (http://www.vi.gov.lv/lv/vides-veseliba/peldudens/peldudens-monitorings/peldetaju-nieze )   

Aicinām iedzīvotajus būt uzmanīgiem arī citur esošajās peldvietās, lai pasargātu gan sevi, gan citus no zilaļģu masveida savairošanās negatīvās ietekmes!

 

Lūdzam arī turpmāk iedzīvotājus sekot peldvietā esošajai apkārtnei, un, ja ir manāmas  aizdomas par netipisku vizuālo novērojumu, informēt par to Veselības inspekciju!

Pateicamies, ka rūpējaties par cilvēku veselību un drošību!