Peldvietu ūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās 2018. gada peldsezonā

Daļa no Latvijas neoficiālajām peldvietām, pateicoties aktīvai pašvaldību darbībai, tiek atbilstoši apsaimniekotas, labiekārtotas un tajās tiek nodrošinātas higiēnas prasības. Vairākās no tām peldsezonas laikā pašvaldības par saviem līdzekļiem arī organizē ūdens kvalitātes pārbaudes.

Veselības inspekcija katru gadu apkopo  iesniegtos neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultātus un  zemāk norādītajās saitēs atbilstoši teritoriālajam iedalījumam atspoguļo paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti operatīvi pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas inspekcijā. Veselības inspekcija neapseko neoficiālas peldvietas.


 

 

Pastāvot ilgstoši karstam un sausam laikam, var notikt zilaļģu savairošanās. Tāpēc inspekcija aicina pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā novēro ūdens saduļķošanos un tā iekrāsošanos zaļā krāsā, kā arī netīri zilganzaļu plēvi virs ūdens un/vai aļģu saskalojumus. Aicinām iedzīvotājus ziņot par šādiem gadījumiem!

Saskaņā ar saņemto informāciju no iedzīvotājiem, zilaļģes novērotas šādās peldvietās:

· Ķīšezera peldvieta Šmerļupītes ietekas tuvumā

· Lielā Baltezera peldvieta pie „Hotel Baltvilla” Garkalnes novadā

· Daugavas kreisā krasta peldvieta Aizkrauklē pie Pļaviņu HES

· Lubezers Valdemārpilī

· Lancenieku (Dzirnavu) ezers Tukuma novada Džūkstes pagastā