Peldvietu ūdens kvalitāte neoficiālajās peldvietās 2017. gada peldsezonā

! Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija), ņemot vērā izskanējušo informāciju sociālajos tīklos par gadījumiem kad cilvēki, apmeklējot peldvietas, saskaras ar veselības problēmām – ādas alerģisku reakciju, kas rodas  pēc peldes ūdenskrātuvēs, aicina nepeldēties  Dambjapurva ezerā.

Lai izvairītos no nevēlamām sekām peldoties vietās, kur iespējams saskarties ar alerģiskām ādas reakcijām, Inspekcija iesaka ievērot vairākus higiēnas un piesardzības nosacījumus, kas  pieejami šeit.


Tāpat kā iepriekšējos gados, arī 2017. gada peldsezonā vairākas pašvaldības ir organizējušas un finansējušas paraugu ņemšanu peldvietās, kuras nav iekļautas Ministru kabineta noteikumos kā oficiālas peldvietas. Zemāk norādītajās saitēs atbilstoši teritoriālajam iedalījumam ir apkopoti Veselības inspekcijā iesniegto neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultāti, atspoguļojot paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti operatīvi pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas Veselības inspekcijā.

Augsta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ Veselības inspekcija ir noteikusi aizliegumu peldēties:

30.08.2017.: Buļļupes peldvietā pie Birzes ielas, Rīgā.

30.08.2017.: Mazajā Daugavā, Lucavsalas Dienvidu daļā, Rīgā.

24.08.2017.: Daugavā, peldvietā Rīgā,  Taču ielā , pēc strauta iztekas.

10.08.2017.: Rāznas ezera peldvietā "Lamaši", Kaunatas pagastā.