Informācija par patērētāja tiesībām saņemt kvalitatīvu pakalpojumu/preci

 

 

E-pakalpojuma mērķis ir sniegt informāciju sabiedrībai par prasībām, kādām jāatbilst pakalpojuma sniedzējam, piedāvātajam pakalpojumam un precei, lai tas būtu drošs patērētājam.
 
Ar meklētāja palīdzību iedzīvotāji var iegūt informāciju par normatīvajos aktos noteiktajām prasībām izglītības iestādēm (skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm), bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem (t.sk. auklēm), skaistumkopšanas saloniem (frizētavām, kosmētiskajiem kabinetiem),  solārijiem, publiskajiem peldbaseiniem un pirtīm, tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem, to izpildes veidiem, kā arī citu interesējošu un noderīgu informāciju.
 
E-pakalpojums ir izstrādāts Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Nozares vienotās uzraudzības informācijas sistēmas izstrāde. 1.posms” ietvaros.
 
 
Sev interesējošo informāciju varat atrast divos veidos:
 
1. Meklētājā ievadot „atslēgas vārdu” (piemēram, bērnudārzs, skola, aukle, solāriji, pirtis, pīrsings) un izvēloties no izvēlnes darbības veidu, nozari.
 
2. Izmantojot funkciju „meklēt strukturēti” un izvēloties darbības veidu kopu (piemēram, „Pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji”, „Skaistumkopšana, solāriji, peldbaseini, pirtis, tetovēšana, pīrsings” ), kā arī darbības veidu.
 
Pēc tam atzīmējiet interesējošo situāciju(-as) un noklikšķiniet uz pogas "Meklēt".
  
Šobrīd ir iespējams atlasīt situācijas par darbības veidu kopām „Pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji" (lietošanas pamācība), "Vispārizglītojošās skolas" (lietošanas pamācība), kā arī "Skaistumkopšana, solāriji, peldbaseini, pirtis, tetovēšana, pīrsings" (lietošanas pamācība). Pārējās darbības veidu kopas ir izstrādes stadijā.
 
 
Jautājumiem par e-pakalpojuma lietošanu: epak.info@vi.gov.lv
 
 
Gadījumā, ja nav iespējams aplūkot visus e-pakalpojuma rezultātus, lūgums izmantot citu interneta pārlūkprogrammu, piemēram, Mozilla Firefox, Google Chrome u.c.