COVID-19 aktualitātes

Vadlīnijas bērnu nometņu organizētājiem

22.05.2020

Sakarā ar to, ka no 1. jūnija būs atļauta bērnu nometņu norise, izveidotas Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem – šeit.

Lasīt vairāk >>

NEIZMANTOT „Holger’s Professional spiritinis valiklis” ne roku, ne virsmu dezinfekcijai COVID-19 ierobežošanai

21.05.2020

Inspekcija aicina patērētājus un izplatītājus neizmantot „Holger’s Professional spiritinis valiklis”  produktu dezinfekcijas mērķiem un atgriezt to SIA „Dipol Latvija”, ja prece pirkta dezinfekcijas veikšanai.

Lasīt vairāk >>

Ieteikumi ēku apsaimniekotājiem un katram ūdens lietotājam

19.05.2020

Pakāpeniski mazinot noteiktos ierobežojumus un iestādēm, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem atsākot darbu pēc dīkstāves, ūdens patērētājiem ir jāievēro vairāki noteikumi, lai nodrošinātu, ka dzeramais jeb aukstais ūdens ir drošs lietošanai.

Lasīt vairāk >>

Pateicība Latvijas ģimenes ārstiem

15.05.2020

Ģimenes ārsti ir pierādījuši, ka valsts veselības aprūpes mehānismā tie ir spēcīgs posms sabiedrības veselības un veselības aprūpes nodrošināšanā.

Lasīt vairāk >>

Nepietiekama etanola (etilspirta) koncentrācija roku dezinfekcija līdzeklī „Pro Hand Sanitizer"

13.05.2020

Turpinot dezinfekcijas līdzekļu pastiprinātu uzraudzību, laboratoriskā pārbaudē konstatēts, ka „Pro Hand Sanitizer” etanola koncentrācija nesasniedz 70%,  līdz ar to nav pietiekama COVID-19 slimības ierosinātāja drošai dezinfekcijas veikšanai.

Lasīt vairāk >>

Informācija komersantiem, kuri Latvijā vēlas importēt (piemērot muitas procedūru – laišana brīvā apgrozībā) sejas maskas

07.05.2020

Pirms dokumentu iesniegšanas muitā, tas ir, pirms muitas procedūras - laišanas brīvā apgrozībā - pieteikšanas un muitas deklarācijas iesniegšanas Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS), importētājam OBLIGĀTI jāpārliecinās par sejas masku klasifikāciju pēc veida un izmantošanas mērķa.

Lasīt vairāk >>

Par SOLO Lab ātrajiem, koronavīrusa noteikšanas, testiem (COVID-19 IgG/IgM)

24.04.2020

Veselības inspekcija informē, ka SOLO Lab ātro koronavīrusa noteikšanas testu (COVID-19 IgG/IgM) nav ieteicams patstāvīgi izmantot COVID-19 vīrusa diagnostikai, jo iegūtais testa rezultāts var būt par pamatu nepareizai veselības stāvokļa interpretācijai. 

Lasīt vairāk >>

Veselības inspekcijas darbības ārkārtas situācijas laikā

21.04.2020

Veselības inspekcija ārkārtējās situācijas laikā veic preventīvas uzraudzības darbības, konsultējot uzraudzības objektus par epidemioloģiskās drošības noteikto prasību praktisku realizāciju dzīvē.

Lasīt vairāk >>

Par Covid-19 diagnostikas testu viltojumiem

21.04.2020

Inspekcija ir saņēmusi informāciju no Eiropas Savienības dalībvalstīm par COVID-19 (SARS-CoV-2) diagnostikas testu viltojumiem, kas tiek izplatīti Eiropā. Pašlaik nav pilnvērtīgu datu par to pieejamību Latvijas Republikas tirgū.

 

Lasīt vairāk >>

Ieteikumi slimnīcām!

20.04.2020

Ieteikumi slimnīcām COVID-19 inficētu pacientu uzņemšanai un gultu pārprofilēšanas plānu izstrādei infekcijas izplatības ierobežošanai.

Lasīt vairāk >>