Veselības inspekcijas atgādinājums skaistumkopšanas jomā strādājošiem

12.09.2019

 Veselības inspekcija atgādina, ka skaistumkopšanas jomā nodarbinātajiem ir svarīgi nodrošināt profesionālus, kvalitatīvus un higiēnas prasībām atbilstošus skaistumkopšanas pakalpojumus, jo veselībai nedroši un nehigiēniski pakalpojumi, darba piederumi un telpas var novest pie infekciju slimību izplatīšanās, negatīvi ietekmējot klienta, pakalpojuma sniedzēja, gan secīgi visas sabiedrības veselību kopumā.

Tomēr vēlamies precizēt, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 631 no 2018.gada 9.oktobrī izglītības programmu "Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības" jāapgūst un jāsaņem apliecība visiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem izņemot tos, kuriem ir I līmeņa augstākā izglītība kosmetoloģijā vai profesionālā vidējā izglītībā kosmetoloģijā un sertificētas ārstniecības personas statuss.

‼️ Noteikumu Nr.631 prasības neattiecas uz tetovēšanas, mikropigmentācijas, permanentā grima, skarifikācijas un pīrsinga pakalpojumu sniedzējiem, uz kuriem attiecināmas Ministru kabineta noteikumi Nr.182 no 2015.gada 14.aprīļa “Noteikumi par higiēnas prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai un speciālajām prasībām tetovēšanas līdzekļiem”.

Sīkāka informācija ir pieejama:
 http://www.vi.gov.lv/lv/sabiedribas-veseliba/pras/higienas-prasibas-skaistumkopsanas-pakalpojumu-sniegsana