Tiešraides ekspertu diskusija “Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība”

17.09.2019

Tiešraides ekspertu diskusija

“Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība”

 

Pasaules Veselības organizācija un Eiropas Komisija vērš uzmanību, ka 8-12% pacientu pasaulē cieš medicīnisku kļūdu dēļ, kur cēloņi meklējami nevis speciālistu nekompetencē vai paviršībā, bet gan dažādos sistēmiskos faktoros, piemēram, neveiksmīgā komunikācijā, pārprastā vai nepietiekamā informācijā. Biežākie nevēlamie notikumi ir saistīti ar slimnīcā iegūtu infekciju, kļūdām zāļu lietošanā, pacienta identificēšanā.

 

17. septembri Pasaules Veselības organizācija iezīmē kā Pacientu drošības dienu. 2019. gada sauklis ir “Pacientu drošība: pasaules veselības prioritāte”.

 

Aicinām vērot tiešraides diskusiju

17. septembrī plkst. 10.00.

 

Veselības nozares speciālisti diskutēs par biežāko kļūdu cēloņiem komunikācijā ar ārstu, pareizu medikamentu lietošanu un citām ar pacientu drošību saistītām tēmām. Diskusijā piedalīsies:

  • Ilze Viņķele, veselības ministre;
  • Jana Lepiksone, SPKC Pētniecības un veselības statistikas departamenta direktore;
  • Andris Baumanis, ģimenes ārsts;
  • Baiba Ziemele, Latvijas Reto slimību alianses valdes priekšsēdētāja.

 

Tiešraidi ikviens varēs vērot Veselības ministrijas, SPKC mājaslapās un Veselības inspekcijas,Veselības ministrijas, Slimību profilakses kontroles centra, Nacionālā veselības dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas facebook lapās.