Jaunumu arhīvs 2019. gadā

Par ārstniecības atbalsta personu pirmreizējo reģistrāciju

17.02.2020

Ārstniecības atbalsta persona, kura vēlas veikt pirmreizēju reģistrāciju ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā, Veselības inspekcijā iesniedz:

Lasīt vairāk >>

Tiek apturēta normatīvo aktu prasībām neatbilstošās lāzerterapijas ierīces „EA-Cure” izplatīšana

14.02.2020

 Veselības inspekcijas (turpmāk - Inspekcija) 13.02.2020. veiktās pārbaudes rezultātā SIA „EASTCON AG LV” uzņēmumā tika apturēta preces „EA-Cure” izplatīšana. 

Lasīt vairāk >>

Informācija ārstniecības personām, kuras ieguvušas profesionālo kvalifikāciju Lielbritānijā un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē un plāno atgriezties Latvijā

14.02.2020

 Saskaņā ar Izstāšanās līguma 126. un 127.punktu[1], līdz 2020.gada 31.decembrim ir noteikts pārejas periods, kura laikā ir piemērojamas Eiropas savienības tiesības. 


 
Lasīt vairāk >>

Veselības inspekciju ēno nākamās paaudzes speciālisti

13.02.2020

Valsts pārvaldē viesojās 25 jaunieši (6. - 12. klase) no dažādām Latvijas pilsētām, un iejutās Veselības inspekcijas profesiju pārstāvju lomās

Lasīt vairāk >>

Samazinās administratīvos šķēršlus ārstniecības personu sertifikācijas eksāmenu kārtošanā

13.02.2020

 Lai atvieglotu iespējas atgriezties medicīnas darbā, ja ārstniecības persona kādu laiku nav strādājusi specialitātē, Veselības ministrija plāno samazināt administratīvos šķēršļus sertifikācijas eksāmena kārtošanā. Plānots samazināt termiņu līdz 3 mēnešiem (šobrīd 1 gads), pēc kura ir iespējams atkārtoti kārtot sertifikācijas eksāmenu, ja sākotnēji eksāmenā nav ticis sasniegts nepieciešamais punktu skaits.

Lasīt vairāk >>

Finansiālu atbalstu par darbu reģionos varēs saņemt arī zobārsti

11.02.2020

 Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija paplašina mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Ministru kabinets šodien, 11.februārī, apstiprināja grozījumus attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos*.

 

Lasīt vairāk >>

Ēterisko eļļu lietošana

06.02.2020

 Vēršam  uzmanību, ka vairākās tīmekļvietnēs un sociālajos tīklos Latvijā tiek izplatītas un reklamētas ēteriskās eļļas, kuras tiek piedāvāts lietot iekšķīgi, pilinot uz gļotādas mutē vai pievienojot tās uzturam. 

Lasīt vairāk >>

Informē par paveikto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanā

04.02.2020

 Lai veselības aprūpe būtu pieejamāka un kvalitatīvāka, īstenoti vairāki nozīmīgi uzlabojumi, tostarp samazināti gaidīšanas laiki uz veselības aprūpes pakalpojumiem, ieviesti jauni valsts apmaksāti pakalpojumi, kā arī pilnveidota ārstniecības iestāžu uzraudzība, norādīts Veselības ministrijas ziņojumā, ar kuru šodien iepazīstināta valdība.

Lasīt vairāk >>

Skolniekiem iespēja ĒNOT Veselības inspekcijas darbiniekus

31.01.2020

Šogad, 12. februārī skolēni tiek aicināti ēnot Veselības inspekcijas darbiniekus, kur praktiskā darbībā varēs iepazīties ar to, kā tiek īstenota valsts uzraudzība veselības nozarē, mazinot riskus sabiedrības un personu veselībai!

Lasīt vairāk >>

Dienesti ir gatavībā pastiprināt uzraudzību saistībā ar jauno koronavīrusu

31.01.2020

 Latvijā līdz šim nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu (2019-nCoV), visi atbildīgie veselības nozares dienesti un iestādes apliecina gatavību nepieciešamības gadījumā atbilstoši rīkoties un pastiprināt uzraudzības pasākumus,speciālisti uzskata, ka ceļojums uz Ķīnu šobrīd nav drošs, un iesaka iedzīvotājiem uz turieni nedoties,no šodienas arī Nacionālajā references laboratorijā ir iespējama kvalitatīva Eiropas līmeņa diagnostika.

SPKC un VM ir atjaunojusi arī rekomendācijas Latvijas iedzīvotājiem, kā rīkoties, ja ir aizdomas par saslimšanas gadījumu.

 

Lasīt vairāk >>