Informācija par skaistumkopšanas skolu organizētām apmācību programmām un kursiem

08.05.2019

 

Pirms izvēlēties pilnveidot zināšanas un prasmes atsevišķu skaistumkopšanas procedūru veikšanā, primāri jāņem vērā iegūtā pamatizglītība (specialitāte) un attiecīgi tiesības apgūt un veikt izvēlēto skaistumkopšanas procedūru.

Veselības inspekcija atgādina, ka dažādi invazīvi skaistumkopšanas pakalpojumi kā mezodiegi, filleri, botulīntoksīna injekcijas, plazmoliftings ir komplicētas estētiskās medicīnas procedūras. Filleri un botulīntoksīna injekcijas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem* ir ārstnieciskā  metode, ko veic ārsta praksē. Šīs injekcijas var veikt tikai ārsti (dermatologi, plastikas ķirurgi, neirologi, neiroķirurgi, oftalmologi vai kosmetologi), kas saņēmuši Latvijas Ārstu Biedrības izdotu sertifikātu par metožu M63 „Botulīna toksīna pielietojums estētiskajā medicīnā” un M64 „Biomateriālu pielietojums estētiskajā medicīnā” apgūšanu**. Savukārt plazmoliftinga injekcijas ir procedūra, kuru drīkst veikt tikai reģistrētā ārstniecības iestādē un sertificēta, t.sk. ārstniecības personu reģistrā esoša ārstniecības persona, jo asins ņemšana ar vēnas punkcijas palīdzību ir apstiprināta medicīniska tehnoloģija.

Jāatceras arī, ka tādas mazinvazīvas kosmētiskās injekcijas kā mezoterapiju un biorevitalizāciju saskaņā ar profesiju standartiem drīkst veikt tikai sertificēti kosmētiķi un skaistumkopšanas speciālisti (kosmetoloģijā).

Arī apgūstot dažādas aparāttehnoloģijas ir jāņem vērā fakts, ka daļu iekārtu drīkst izmantot tikai speciālisti ar noteiktu izglītību un kvalifikāciju, piemēram, kosmētiķi vai ārsti, īpaši gadījumos, ja ražotājs to norādījis kā medicīnas ierīci.

Veselības inspekcijai ir tiesības pārbaudīt attiecīgo sertifikātu un ārstniecības personas statusa atbilstību prasībām, t.sk. pārtraukt nesertificētu ārstniecības personu darbību un uzdod pārtraukt ārstniecības personas kompetencei atbilstošu pakalpojumu sniegšanu.

 * MK 24.05.2016.  noteikumi Nr.317 „Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība” 1. pielikuma 5.1.apakšpunkta 27.p. un 28.p.

** Ar sertificēto ārstu sarakstu var iepazīties Latvijas Estētiskās Medicīnas asociācijas tīmekļvietnē www.lema.lv