Paziņojums par zāļu Nitroglycerin DAK 0.5 mg, N25 tukšiem iepakojumiem

28.10.2014

Islandes aptiekās tika konstatēti tukši Nitroglycerin DAK 0.5 mg tabletes lietošanai zem mēles iepakojumi, kad daži pacienti par to paziņoja pēc zāļu iegādes. Tas attiecas uz iepakojumiem, kuros ir 25 tabletes. Konstatēts, ka to izraisīja ražošanas tehnoloģiju kļūda.  

Takeda lūdz farmaceitus un pacientus Dānijā un Islandē pārbaudīt  Nitroglycerin DAK 0.5 mg tabletes lietošanai zem mēles 25 tablešu iepakojumus, lai konstatētu, vai neatvērti iepakojumi nav tukši. Minētās zāles var būt atrodamas pirmās palīdzības komplektos, kuģu un lidmašīnu avārijas komplektos.  Nitroglycerin DAK 0.5 mg ir pieejamas mazā, brūnā stikla pudelītē ar skrūvējamu vāciņu baltā krāsā. Pudelīte ir iepakota baltā kartona kastītē. Tukšās pudelītes konstatētas divu šo zāļu saražoto sēriju Nr. 11010298 un Nr. 10975759 izlaidumos
 
Vēl nav pilnībā konstatēts, vai ražošanas kļūda skar tikai šo divu augstāk minēto sēriju izlaides zāles. Tāpēc būtiski, ka farmaceiti un pacienti Latvijā pārbauda vēl neatvērtus Nitroglycerin Nycomed 0,5 mg tabletes lietošanai zem mēles iepakojumus, kuros ir 40 tabletes, vai gadījumā tie nav tukši. Tukšas pudelītes atrašanas gadījumā pacienti tiek lūgti atgriezt pudelīti aptiekā, kur pacients tiks nodrošināts ar jaunām zālēm. Svarīgi pudelīti pirms atgriešanas neatvērt. Minētā ražošanas kļūda nekādā veidā neietekmē zāļu efektivitāti.
 
Nitroglycerin DAK/Nitroglycerin Nycomed 0,5 mg tabletes lietošanai zem mēles lieto stenokardijas profilaksei un terapijai.
Takeda uzņemas augstu atbildību par saviem pacientiem un rīkojas nekavējoties, lai nodrošinātu šīs ražošanas kļūdas novēršanu un to, ka pacientu ārstēšana netiek traucēta. Pacienti, kuriem ir jautājumi par savas ārstēšanas kursu, tiek aicināti sazināties ar savu ārstu.
 
 
Sīkāka informācija