Veselības ministrijas apkopotā informācija par sabrukušajā veikalā cietušajiem

25.11.2013

Par cietušajiem un traumām
(informācija aktualizēta 25.11.2013. plkst.9:00)
 
 
Kopumā slimnīcās palīdzība sniegta 39 cilvēkiem, no kuriem 29 nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Šobrīd slimnīcās turpina ārstēties 18 pacienti. Pakāpeniski pacientu stāvoklis uzlabojas.
 
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šobrīd turpina ārstēties 8 pacienti. Četri no pacientiem ievietoti Intensīvās terapijas klīnikā (divi no tiem glābēji). Stāvoklis samērā smags, bet stabils, viņiem veiktas vairākas operācijas. Pārējie izvietoti dažādās slimnīcas nodaļās atkarībā no prevalējošās traumas. Pamatā visiem muskuļu saspiedumi, mugurkaula skriemeļu lūzumi, krūšu kurvja saspiedumi un ribu lūzumi, kāju un roku lūzumi, iekšējo orgānu traumas, smagas plaušu traumu, galvas traumas u.c. 
 
Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā turpina ārstēties 3 pacienti (1 no tiem glābējs).
 
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā turpina ārstēties 1 bērns ar smadzeņu satricinājumu un dažādiem sasitumiem, šobrīd jūtas apmierinoši.
 
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā šobrīd turpina ārstēties 2 pacienti, Rīgas 2.slimnīcā - 4 pacienti. Šie pacienti  pamatā ir ar dažāda veida roku un kāju lūzumiem un saspiedumiem un viņu stāvoklis ir stabils.
 
Par asins ziedošanu.
 
Mediķi un Valsts asinsdonoru centrs izsaka pateicību visiem cilvēkiem, kuri vēlas ziedot asinis, bet, tā kā cilvēku atsaucība ir ļoti liela un šajā brīdī asiņu pietiek, aicinām iedzīvotājus šobrīd doties mājās, bet ziedot asinis nākamajās dienās, jo daudziem cietušajiem būs ilgstoša ārstēšanās un jauni asins preparāti būs nepieiciešami nākošajās dienās. Pirms tam piezvaniet 8000 0003!!!
 
Par pacientu iemaksām.
 
Krīzes vadības padome Ministru kabinetā 22.novembrī lēmusi no Maximas veikala sabrukšanas traģēdijā cietušajiem, pacienta iemaksas neiekasēt. 
 
Par ārstēšanas izdevumiem.
 
22.novembrī Krīzes vadības padome lēma, ka divu nedēļu laikā atbildīgajām ministrijām būs valdībā jāiesniedz izmaksu apkopojums, lai valdība varētu lemt par papildus finansējuma piešķiršanu.
 
Veselības ministrija telefoniski saņēmusi visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus un palīdzības piedāvājumu arī no Lietuvas Veselības ministrijas.