Veselības inspekcija aptur kosmētikas līdzekļa „Aromatizēts ūdens LEMON” tirdzniecību

16.10.2012

 Veselības inspekcijas amatpersonas veikušas kosmētikas līdzekļa „Aromatizēts ūdens LEMON” pārbaudi un atzinušas, ka preces izskats, marķējums un citas īpašības rada tādu līdzību pārtikas produktam, kas var likt to sajaukt ar pārtiku un lietot iekšķīgi, nodarot nopietnu kaitējumu veselībai.

Veselības inspekcija pārbaudi veica, pamatojoties uz saņemto informāciju par patērētājus maldinoša  produkta pieejamību tirdzniecības vietā – veikalā, kur tas atradās tieši līdzās pārtikai.
 
Izskatot iesniegumu, tika veikta kontrole importēšanas uzņēmumā un apturēta kosmētikas līdzekļa „Aromatizēts ūdens LEMON”  tirdzniecība, jo tas atzīts par līdzīgu pārtikas produktam. Tāpat produkta importēšanas uzņēmumam tika uzdots atsaukt minēto kosmētikas līdzekli no izplatīšanas tīkla un veikt pasākumus riska samazināšanai.
 
 „Aromatizēts ūdens LEMON” satur 60% denaturēta etilspirta un smaržvielas un paredzēts vienīgi ārīgai lietošanai kā losjons, tā iekšķīga lietošana (iedzerot) var radīt nopietnus veselības traucējumus – intoksikāciju (saindēšanos) ar etilspirtu, kas ātri uzsūcas gremošanas orgānos un iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu.
 
Veselības inspekcija, veicot kosmētikas līdzekļu pārbaudes, izvērtē arī vai to forma, smarža, krāsa, izskats, iepakojums, marķējums, tilpums vai izmēri var vedināt personas, īpaši bērnus, uzskatīt tās par pārtikas produktiem un tāpēc likt mutē, sūkāt vai norīt, radot risku dzīvībai vai veselībai — iespējamu nosmakšanu, saindēšanos vai gremošanas trakta perforāciju vai aizsprostošanos.
 
Ņemot vērā arvien jaunu šāda tipa preču nonākšanu veikalu plauktos, Inspekcija aicina ikvienu pievērst uzmanību pirms preces iegādes, vai līdzība pārtikai nevar kļūt par iemeslu to sajaukt ar pārtiku un radīt  risku veselībai. Iedzīvotāji par šādām precēm aicināti informēt, rakstot iesniegumu Veselības inspekcijai Klijānu ielā 7, Rīga, LV – 1012, e-pastu uz vi@vi.gov.lv, vai zvanot uz tālruņa numuru 67507991.