Jaunumu arhīvs 2012.gads

Informācija par zagtām recepšu veidlapām

21.11.2012

Veselības inspekcijā ir saņemta informācija par zagtām īpašām recepšu veidlapām ar sēriju numuriem:  FO 721566 – 721574 un parastām receptēm ar sēriju numuriem FN 242744 – 242754.

Lasīt vairāk >>

Eiropas Komisijas priekšlikumi attiecībā uz medicīnas ierīcēm.

14.11.2012

2012.gada 26.septembrī Eiropas Komisija ir publicējusi jaunus priekšlikumus attiecībā uz medicīnas ierīcēm. Priekšlikumu mērķis ir uzlabot un papildināt spēkā esošus ES tiesību aktus medicīnas ierīču jomā, lai pacienti, patērētāji un veselības aprūpes speciālisti varētu izmantot labumu, ko dod drošas, efektīvas un inovatīvas medicīniskās ierīces.

Lasīt vairāk >>

2012.gada deviņos mēnešos konstatēti nepamatoti uzrādīti veselības aprūpes pakalpojumi 117 tūkstošu latu apmērā

09.11.2012

2012.gada deviņos mēnešos pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, Veselības inspekcija ir konstatējusi pārkāpumus un pieņēmusi lēmumus par naudas līdzekļu atgriešanu veselības aprūpes budžetā 117 tūkstošu latu apmērā.

Lasīt vairāk >>

Rosina grozījumus darbnespējas lapu izsniegšanas kārtībā

18.10.2012

Šodien, 18.oktobrī, valsts sekretāru sanāksmē tālākai apstiprināšanai valdībā virzīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka darbnespējas lapu izsniegšanas kārtību.

Lasīt vairāk >>

Veselības inspekcija aptur kosmētikas līdzekļa „Aromatizēts ūdens LEMON” tirdzniecību

16.10.2012

Veselības inspekcijas amatpersonas veikušas kosmētikas līdzekļa „Aromatizēts ūdens LEMON” pārbaudi un atzinušas, ka preces izskats, marķējums un citas īpašības rada tādu līdzību pārtikas produktam, kas var likt to sajaukt ar pārtiku un lietot iekšķīgi, nodarot nopietnu kaitējumu veselībai.

Lasīt vairāk >>

Informācija uzņēmējiem par ēteriskajām eļļām

15.10.2012

Ēteriskās eļļas gan masu saziņas līdzekļos, gan dažādu uzņēmumu mājaslapās vai interneta tirdzniecības vietās tiek plaši reklamētas kā nekaitīgi un veselību veicinoši produkti. Nav šaubu, ka ēteriskās eļļas  iedarbojas fizioloģiski un psiholoģiski uz cilvēka organismu. Tomēr jāņem vērā, ka 100% ēteriskās eļļas nav paredzētas tiešai lietošanai orāli, uz ādas vai citādi. Līdz ar to, piedāvājot ēteriskās eļļas vai ēterisko eļļu maisījumu tirgū, jāatceras, ka 100% ēteriskā eļļa vai ēterisko eļļu maisījums nav klasificējams kā kosmētiskais līdzeklis.

Lasīt vairāk >>

Sakarā ar vairākiem tuberkulozes saslimšanas gadījumiem Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņu vidū ir organizēti papildu epidemioloģiskās izmeklēšanas un profilakses pasākumi

12.10.2012

Sakarā ar sešu Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņu saslimšanu ar plaušu tuberkulozi Veselības inspekcijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Tuberkulozes un plaušu slimības centra speciālisti vienojās par papildu pretepidēmijas pasākumu veikšanu, kā to paredz Epidemioloģiskās drošības likums.

Lasīt vairāk >>

Visbiežāk skolās konstatētā neatbilstība - nepietiekošs mākslīgā apgaismojuma līmenis

11.10.2012

 
Iestājoties tumšajam gada laikam, Veselības inspekcija vērš uzmanību uz pietiekama un kvalitatīva apgaismojuma nodrošināšanu izglītības iestādēs.  Pagājušā gadā visbiežāk skolās konstatētā neatbilstība ir nepietiekošs mākslīgā apgaismojuma līmenis.
Lasīt vairāk >>

Viedoklis par gaisa piesārņojuma ietekmi uz iedzīvotāju veselību Rīgas brīvostai pieguļošās teritorijās

02.10.2012

Vidējā benzola koncentrācija gaisā, kas Rīgas brīvostai pieguļošās teritorijās Sarkandaugavā un Vecmīlgrāvī reģistrētas 2011. un 2012. gadā nerada pierādāmu ietekmi uz apkārtnes iedzīvotāju veselību, toties negatīvu iespaidu uz iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti var atstāt smaku piesārņojums, kas ir traucējošs un ar nenoteiktiem starplaikiem atkārtojas šajās teritorijās.

Lasīt vairāk >>

Veselības inspekcijas kontroles nodaļu teritoriju maiņa

01.10.2012

Informējam, ka ar 2012.gada 1.oktobri tiek mainīts teritoriju sadalījums Veselības inspekcijas reģionālajās kontroles nodaļās. Latgales kontroles nodaļas uzraudzības un kontroles teritorijai tiek pievienoti iepriekš Zemgales kontroles nodaļas uzraudzībā esošie Aizkraukles, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadi.

Lasīt vairāk >>