Par produkta Miracle Mineral Solution kaitīgo ietekmi uz veselību un lietošanas bīstamību

15.10.2010

Pasaules Veselības organizācija (PVO) informē, ka interneta vietnēs kā ārstniecības līdzeklis dažādu nopietnu slimību ārstēšanai (HIV, tuberkuloze, malārija, hepatīts, vēzis) tiek izplatīts un pārdots produkts Miracle Mineral Solution (MMS), kas pazīstams arī kā Miracle Mineral Supplement. 

Produkta izplatītāji sniedz plašus, zinātniski nepamatotus apgalvojumus, ka produktam ir ārstnieciskas īpašības. Produkts MMS satur 28% nātrija hlorītu - NaClO2 (nejaukt ar nātrija hlorīdu - NaCl), kuru  apstrādājot ar citronskābi rodas hlora dioksīds - ClO2, kas ir šī produkta aktīvā sastāvdaļa. Neviena no šīm vielām nav apstiprināta vai rekomendēta lietošanai kā zāles, kā uztura bagātinātājs vai kā aktīvā viela minēto produktu sastāvā.

Lietojot minēto produktu iekšķīgi novēro nepārejošu vemšanu un caureju, kas nereti izraisa dehidratāciju, sāpes vēderā un dedzinošas sāpes rīklē. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi ir toksiska reakcija jeb saindēšanās, jo nātrija hlorīts ir oksidētājs, kas kairina gļotādu un izraisa oksidatīvo stresu šūnās un eritrocītos.

Savukārt tīmekļa vietnēs lietotāji tiek brīdināti, ka pēc produkta lietošanas var būt slikta dūša, vemšana un caureja, ka to var uzskatīt par „normālu organisma reakciju”, ka tas esot apliecinājums produkta iedarbībai.

Inspekcija brīdina, ka minētos simptomus - sliktu dūšu, vemšanu un caureju nekādā gadījumā nedrīkst uzskatīt par adekvātu organisma atbildes reakciju.

Veselības inspekcija uzsver, ka bīstami ir iegādāties nezināmas izcelsmes produktus, par kuru  ārstnieciskām īpašībām tiek sniegta maldinoša informācija. Tikai reģistrētas zāles, kuras iegādājas aptiekās, ir drošas un efektīvas. 

Uz sākumu >>