Aktualitātes

Atļauts peldēties Tūjas peldvietā „Krimalnieki”

13.07.2017

Veselības inspekcija informē, ka pēc šajā nedēļā veiktajām atkārtotām peldūdens kvalitātes pārbaudēm Tūjas peldvietā „Krimalnieki”, Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums vairs netika konstatēts, līdz ar to peldēties šajā peldvietā ir atļauts. 

Lasīt vairāk >>

Par grozījumiem Eiropas Parlamenta un Padomes regulā par kosmētikas līdzekļiem

10.07.2017

Veselības inspekcija informē kosmētikas līdzekļu ražotājus un importētājus, ka noteikti jauni ierobežojumi konservantu Methylchloroisothiazolinone un Methylisothiazolinone izmantošanā, lai pasargātu patērētājus no iespējamas sensibilizācijas  lietojot kosmētikas līdzekļus.

Lasīt vairāk >>

Informācija par Liepājā nozagtām īpašo recepšu veidlapām

10.07.2017

05.07.2017. Veselības inspekcijā ir saņemta informācija par Liepājā nozagtām īpašo recepšu veidlapām ar šādiem numuriem: HI 185639 - HI 185700.

Lasīt vairāk >>

Jūlija peldūdens kvalitātes pārbaudes rezultāti

07.07.2017

Veselības inspekcija informē, ka pēc 3. un 4. jūlijā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Tūjas peldvietā „Krimalnieki”, Liepupes pagastā, Salacgrīvas novadā, kurā konstatēts  augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, bet pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.


Savukārt atbilstoši pašvaldību pasūtītajam un finansētajam monitoringam neoficiālajās peldvietās, paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ noteikts ieteikums nepeldēties peldvietā Daugavā pie a/s Kvadrāts un aizliegums peldēties Daugavā, peldvietā Daugavmalas ielas un 15. līnijas krustojumā, Rīgā, Dārziņu apkaimē.

Lasīt vairāk >>

Aicinām novērtēt Inspekcijas tīmekļvietni

06.07.2017

Lai iegūtu datus par lietotāju vajadzībām un izmantotu tos tīmekļvietņu kompleksai uzlabošanai tuvākajos gados, Valsts kanceleja aicina sabiedrību iesaistīties un vērtēt valsts pārvaldes iestāžu tīmekļvietnes, izsakot viedokli un aizpildot aptaujas anketu līdz 16. jūlijam. Aptaujas anketa pieejama šeit.

Lasīt vairāk >>

Ieteikumi iedzīvotājiem pirms gaidāmās ģimenes ārstu protesta akcijas

29.06.2017

Ņemot vērā Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteikto protesta akciju no šā gada 3. jūlija plkst. 12:00, Nacionālais veselības dienests (NVD) sniedz ieteikumus iedzīvotājiem situācijai, kad ģimenes ārsta praksē netiek nodrošinātas ārsta konsultācijas.

Lasīt vairāk >>

“Peldētāju niezes” profilakses pasākumi

28.06.2017

Atsaucoties uz pastiprināto sabiedrības interesi par novērotām ādas reakcijām pēc peldes (tā saucamo „peldētāju niezi”) atsevišķās ūdenskrātuvēs, Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) atgādina par profilakses pasākumiem, kas būtu jāievēro, lai izvairītos no ādas veselības problēmām.  

Lasīt vairāk >>

Atļauts peldēties Pasta salas peldvietā Jelgavā

22.06.2017

Veselības Inspekcija  ir saņēmusi  atkārtoti 19. jūnijā ņemto ūdens kvalitātes paraugu testēšanas rezultātus par Pasta salas peldvietu Jelgavā, kuri apliecina, ka peldvietā ūdens kvalitāte atbilst peldūdens kvalitātes prasībām un peldēties ir atļauts.

 

Lasīt vairāk >>

Aktuālā informācija saistībā ar Jūrmalā notikušo ugunsgrēku

22.06.2017

Informācija aktualizēta: 03.07.2017.

Veselības inspekcija saistībā ar  Jūrmalā notikušo ugunsgrēku informē, ka iegūtā hidroģeoloģiskā informācija no Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra  (LVĢMC) liecina, ka gruntsūdeņu plūsmas virziens ir no notikuma vietas uz Slokas karjera pusi. Līdz ar to Inspekcija precizē, ka brīdinājums nelietot dzeramo ūdeni no individuālajām ūdens ņemšanas vietām attiecas uz teritoriju starp notikumu vietu un karjeru posmā no tirdzniecības centra „Kurši” līdz Melderu ielai
Uz pārējo teritoriju šis brīdinājums neattiecas. Riska pakļautajā teritorijā Jūrmalas pašvaldības pārstāvji sniegs informāciju katrai mājsaimniecībai individuāli.

Lasīt vairāk >>

Par ādas alerģisku reakciju rašanos pēc peldes

21.06.2017

 

Veselības inspekcija, ņemot vērā izskanējušo informāciju sociālajos tīklos par gadījumiem kad cilvēki, apmeklējot peldvietas, saskaras ar veselības problēmām – ādas alerģisku reakciju, kas rodas pēc peldes ūdenskrātuvēs, aicina izvērtēt peldēšanās nepieciešamību Mežciema apmkārtnes mazajos ezeros, jo īpaši Dambjapurva ezerā.

 

Lasīt vairāk >>