Aktualitātes

Ieteikumi ārstniecības iestādēm prasību izpildes nodrošināšanai

18.09.2019

Informācija par jaunajiem normatīvajiem aktiem un aktuālajām prasībām veselības aprūpes nozarē, Inspekcijas ieteikumi normatīvo aktu prasību ievērošanai. Vizuālie materiālie var būt noderīgs rīks, lai iepazītos ar biežāk konstatētajām neatbilstībām stacionārajās, ambulatorajās un zobārstniecības iestādēs, lai palīdzētu pilnveidot ārstniecības iestādes darbu un turpinātu uzlabot procesus.
Lasīt vairāk >>

Tiešraides ekspertu diskusija “Pacienta drošība = Tava un ārsta sadarbība”

17.09.2019

17. septembri Pasaules Veselības organizācija iezīmē kā Pacientu drošības dienu. 2019. gada sauklis ir “Pacientu drošība: pasaules veselības prioritāte”.


Lasīt vairāk >>

Mēs runājam par vērtībām

15.09.2019

Uztvert ideju par vērtībām kā virzošo spēku, caur personisko vērtību prizmu skatīties uz iestādes vērtībām, aktīvi piedalīties to formulēšanā – tas bija aicinājums un izaicinājums ikvienam ilggadējam un jaunam Veselības inspekcijas darbiniekam.

 

Lasīt vairāk >>

Veselības inspekcija aicina sabiedrību neklusēt par pārkāpumiem veselības aprūpē!

14.09.2019

Katru dienu Veselības inspekcija saņem demitiem sūdzību par iespējamajiem pārkāpumiem veselības aprūpē. Arī Krišjānis Straumēns, 27 gadus jauns, smagi slims vīrietis, vēlējās dalīties pieredzē, ārstējoties no smagās slimības.

Lasīt vairāk >>

Veselības inspekcijas atgādinājums skaistumkopšanas jomā strādājošiem

12.09.2019

 Veselības inspekcija atgādina, ka skaistumkopšanas jomā nodarbinātajiem ir svarīgi nodrošināt profesionālus, kvalitatīvus un higiēnas prasībām atbilstošus skaistumkopšanas pakalpojumus.


Lasīt vairāk >>

Septembra peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

06.09.2019

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka šā gada peldsezonas pēdējās peldūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās* liecina, ka paaugstināts mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts nevienā no peldvietām.  Taču aizliegums peldēties noteikts Rumbulas peldvietā, kur konstatēta zilaļģu masveida savairošanās.

Lasīt vairāk >>

Lai stundās nenāktu miegs!

23.08.2019

Pienācis laiks atvadīties no vasaras, jo tuvojas jaunais mācību gads – jaunu uzdevumu, jaunu izaicinājumiem un spožu uzvaru posms. Tuvojas arī aukstie rudens, ziemas un pavasara mēneši, kad bērni un jaunieši visbiežāk spiesti uzturēties telpās. Nereti šajā laikā gan skolēni, gan skolotāji sūdzas par to, ka mācību stundās jūtas miegaini, nespēj koncentrēties un sekot līdzi klasē notiekošajam. 

Lasīt vairāk >>

Higiēnas minimuma kursi, skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem

21.08.2019

Higiēnas minimuma kursi ir paredzēti kā obligāta (neformālās izglītības) minimālo higiēnas prasību apguves programma visiem skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējiem, kuri nav sertificētas ārstniecības personas (nav sertificēti kosmētiķi, skaistumkopšanas speciālisti kosmetoloģijā, kosmetologi vai ir frizieri, manikīra, pedikīra speciālisti, spa speciālisti u.c).

 

Lasīt vairāk >>

Padomi: Kā saprast vai skaistumkopšanas pakalpojuma sniedzējs ievēro higiēnas prasības?

21.08.2019

Dodoties pie invazīvo skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēja, ir svarīgi veikt izpēti un novērtējumu, kas ļaus justies droši un saņemt kvalitatīvu procedūru – tādēļ novērtē procedūras veikšanas vietu, pārbaudi, vai pirms procedūras tiek veikta dezinfekcija, pārliecinies, vai pakalpojuma sniedzējs ir paziņojis par savu darbību un nebaidies jautāt. Ieskaties speciālistu sagatavotos padomos par to, kādām higiēnas prasībām jāpievērš uzmanība, saņemot pakalpojumu, un to, kā pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir legāls. 

Lasīt vairāk >>

Galvenais, kas jāatceras izstrādājot sabiedrībai paredzēto zāļu reklāmu

21.08.2019

Veselības inspekcija atgādina un vērš, zāļu reklāmas devēju, izgatavotāju un izplatītāju, kā arī masu informācijas līdzekļu un žurnālistu, uzmanību zāļu reklamēšanas kārtībai.

Lasīt vairāk >>