Frizētavas, t.sk. manikīra un pedikīra pakalpojumi

 

Lai pasargātu pakalpojumu saņēmēju veselību un pēc iespējas samazinātu iespējamo inficēšanas risku skaistumkopšanas pakalpojumu laikā,  ir noteiktas higiēnas prasības frizētavām, tostarp manikīra un pedikīra pakalpojumiem – Ministru kabineta 2009. gada 27. janvāra noteikumi Nr. 71 „Noteikumi par higiēnas prasībām frizētavām” (MK noteikumi Nr. 71). Veselības inspekcija veic frizētavu un manikīra, pedikīra pakalpojumu un tiem noteikto higiēnas prasību uzraudzību un kontroli atbilstoši kārtējā gada uzraudzības programmai un noteiktajam uzraudzības biežumam, kā arī iesniegumu (sūdzību) gadījumā vai pēc citas informācijas par neatbilstošu higiēnas stāvokli.

Saskaņā ar Preču un pakalpojumu drošuma likumu, pakalpojuma sniedzēja pienākums ir sniegt tikai drošu, cilvēka dzīvībai, veselībai un personas mantai, kā arī videi nekaitīgu pakalpojumu. Pakalpojuma sniedzējs ir atbildīgs par sniegtā pakalpojuma drošumu, tādēļ, domājot par skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu pakalpojuma sniedzēja mājās vai klienta mājās, jāizvērtē, kā un vai tiks nodrošinātas noteiktās higiēnas prasības un vai pakalpojums pēc būtības atbildīs droša pakalpojuma prasībām.

 MK noteikumi Nr. 71 nosaka prasības:

  • telpām  un iekārtojumam
  • ūdensapgādei, kanalizācijai, apkurei, apgaismojumam, ventilācijai
  • darba piederumu komplektiem
  • dvieļu un salvešu lietošanas, savākšanas un mazgāšanas kārtību
  • kā arī aizliegumus apkalpot klientus ar redzamām ādas, matu vai nagu slimību pazīmēm (ja klientam nav ārsta izziņas, kas apliecina, ka slimība nav lipīga) un sniegt friziera pakalpojumus klientiem, kuriem ir galvas utu apsēstība.

Prasības darba piederumiem:

MK noteikumi Nr. 71 nosaka, ka katrā pakalpojumu sniedzēja darba vietā ir vismaz divi veicamajam darbam atbilstoši piederumu komplekti, kuros ir vismaz ķemmes, sukas, grieznes, skuvekļi un matu ruļļi, kā arī tīru dvieļu un salvešu komplekti pietiekamā daudzumā. Lietotos darba piederumus pēc katra klienta apkalpošanas tīra, mazgā un dezinficē. Instrumentus, kas var radīt ādas bojājumus (manikīra, pedikīra piederumus) sterilizē.

Ar visām MK noteikumu Nr. 71 prasībām variet iepazīties šeit.

 

Papildus informācija: