Lietojot gēla nagu laku mājās, nepieļauj lakas saskari ar ādu

Veselības inspekcija aicina patērētājus, kuri gēla lakas uzklāšanu izvēlas veikt mājas apstākļos, būt īpaši uzmanīgiem – vispirms rūpīgi iepazīties ar norādījumiem lietošanas pamācībā un apsvērt, vai varēs norādījumus ievērot precīzi un uzklājot laku nepieļaut ne mazāko lakas saskari ar ādu. Gēla lakas satur akrilāta monomērus, kas saskaroties ar ādu var izraisīt sensibilizāciju, t.i. paaugstinātu jutīgumu, kam seko alerģiska reakcija. Iespējams, ka alerģiskā reakcija uz akrilāta monomēriem neizpaužas pēc pirmajām lakas uzklāšanas reizēm, bet tikai pēc lakas atkārtotas lietošanas vairākus mēnešus ilgā periodā.

Eiropas Komisijas ātrās brīdināšanas sistēmā RAPEX 2014. gadā ir ievietots ziņojums (Nr.12/1226/14) par Depend Cosmetic AB ražoto gēla laku nagiem „Depend GelLack”, kas paredzēta lietošanai mājas apstākļos un izraisījusi alerģisku reakciju patērētājiem Zviedrijā. Sakarā ar to, Zviedrijā lakas tirdzniecība tikusi aizliegta. Komplektā ietilpst lakas bāze, krāsainā laka, lakas virsējais pārklājums, šķīdums lakas noņemšanai, kā arī LED lampa. Minētā gēla laka nagiem ir pieejama veikalos Latvijā un citās valstīs, jo izņemot Zviedriju, Eiropas Savienībā to pārdot nav aizliegts. Tomēr vēršam uzmanību, ka neprofesionāli uzklājot ultravioletajos staros cietējošo gēla nagu laku ir lielāka iespēja, ka tā nonāks uz ādas un izraisīs alerģisku reakciju. Ja neesat droši, ka varēsiet gēla nagu laku mājas apstākļos uzklāt atbilstoši norādījumiem instrukcijā, labāk uzticiet šo procedūru profesionāļiem!

Kosmētikas līdzekļa būtiskas nelabvēlīgas ietekmes gadījumā ir jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta.  Aicinām patērētājus par kosmētikas līdzekļu būtiskas nevēlamas ietekmes gadījumiem informēt Veselības inspekciju, pievienojot iesniegumam ārsta izziņu. Ja informāciju par nelabvēlīgu ietekmi uz veselību patērētājs sniedzis komersantam, kas kosmētikas līdzekli piedāvā tirgū, tad komersants informē Veselības inspekciju aizpildot veidlapu Paziņošana par kosmētikas līdzekļa būtisku nevēlamu ietekmi. Veselības inspekcijā līdz šim nav saņemtas patērētāju sūdzības par Depend GelLack nevēlamu ietekmi uz veselību.

Atgādinām, ka informācija par bīstamiem kosmētikas līdzekļiem un ķīmiskiem maisījumiem regulāri tiek ievietota Veselības inspekcijas mājaslapā, sadaļā Kosmētika un ķīmija: Bīstamo preču saraksts.